Placeholder

Responsive web Tasarım, kullanıcıya tekrar tercih edebileceği bir deneyim yaşatmak için, telefon, tablet, masaüstü ve büyük ekranlara göre otomotik olarak boyutlanan, duyarlı bir tasarımdır. Gelişen teknolojiyle birlikte artık yeni nesil siteler Responsive olarak tasarlanmak zorundadır.

Neden Responsive Web Tasarım ?

İnternet kullanımının her geçen gün arttığı Türkiye'de, mobil cihazlardan bağlanan kullanıcı sayısı, her yıl %35 oranında artış gösteriyor. Mobil internet kullanımıyla birlikte altarnetifler çoğalıyor, mobile uygun çözümler artıyor. Her şey kullanıcıların kolay ulaşılabilirliği için yeni baştan tasarlanıyor, planlanıyor.Responsive web tasarımla siteniz; bilgisayar, tablet, telefon ve benzeri tüm ekranlarda kusursuz bi şekilde çalışır. Menü yapısı, kullandığınız görseller, içerik akışı ekranın büyüklüğüne göre otomotik olarak ayarlanır ve kullanıcının rahat bir şekilde sitenizde dolaşmasını sağlar.Ayrıca en çok kullanılan arama motoru olan Google, responsive web tasarımlı siteyi destekler ve SEO için en önemli kriterlerinden biridir.

Siteniz Responsive değil ise;

Responsive değil ise,kullanıcı sitenizde ulaşmak istediği bilgiyi ararken sitenin her köşesini büyütmek ve küçültmek durumunda kalacaktır. Kısıtlı bir alan görüntüleneceği için okunacak alan yakınlaştırılacak, Bu durum da kullanıcının sitenizde dolaşırken zorlanmasına, sıkılmasına ve hızlıca sitenizi terk edeceği anlamına gelir. Örneğin sitenizde teklif iste formu var ve ziyaretçilerinizin bu formu doldurması sizin için sitenizdeki en büyük eylem. Fakat site responsive olarak tasarlanmadı ise formunuz doğru bir şekilde görünmeyeceği için ziyaretçiniz bu eylemi yapmaktan vazgeçebilir.

Avantajları Nelerdir?

  • Mobil tablet kullanıcılarına daha kolay ulaşımı sağlar
  • Arama Motorlarında yüksek görünürlülük
  • Sayfa yüklenme hızınızı artırır
  • Ziyaretçi sayınız ve işletmenizin dijital kimlik değeri artar
  • Mobil site tasarlatmak için ekstra bir maliyete gerek yoktur